Foto Galeri
Linkler
Basında - Press

ATLAS dergisinin Haziran 2010’da yayınlanan 207. sayında “Saka Sevgisi - Öteki kuşçular” konulu makalesinde fotoğrafı yayınlanmıştır.

 

Aylık gezi ve kültür dergisi GEZGİN’in Aralık 2007 sayısında “Türkiye’nin kuşları” adlı yazı dizisi ve fotoğrafları yayınlanmıştır.


2009 yılında Selçuk Ecza deposu yayını olan DENGE dergisinde “Dağların kuşattığı Şehir Isparta ve O dağlardan biri Davraz” konulu makalede fotoğrafları kullanılmıştır.

 

Fotoritim sanal dergisinin 2007 Temmuz sayısında röportajı yer almıştır.

 

Fotoritim sanal dergisinin 2009 Aralık sayısında röportajı yer almıştır.

 

2010 yılı Avrupa Kültür başkenti İstanbul için Akdoğan Özkan tarafından kaleme alınan “İstanbul’da ölmeden önce yapılması gereken 101 şey” adlı eserde fotoğrafı kullanılmıştır.

 

Samsun (Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat), Kastamonu (Çankırı, Kastamonu ve Sinop) ve Erzurum (Erzurum, Erzincan ve Bayburt) Düzey II Bölgelerinde Bölgesel Kalkınma Girişimleri Hibe Programına Fotoğraf olarak destek vermiş ve yayınlarda fotoğrafları kullanılmıştır. 

 

Eylül 2007’de Samsun Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Derneği tarafından basılan “Kızılırmak deltası rehber kitabı”na fotoğrafları ile destek vermiştir.

 

Zonguldak Valiliği’nin projesi kapsamında Zonguldak İli Biyoçeşitliliğini içeren ve Zonguldak Karaelmas Üniversitesi tarafından hazırlanan kitapta Boz Çıvgın (Phylloscopus orientalis), Kocabaş (Coccothraustes coccothraustes), Saka (Carduelis carduelis), Karabaşlı İskete (Carduelia spinus) türlerinin fotoğrafları yayınlanmıştır.

 

Burdur Doğa Derneği'nin hazırladığı, Afrika-Avrasya kuş göç yollarıyla ilgili projede fotoğrafları kullanılmıştır.

 

Denizli Belediyesi Hayat dergisi 2010 yılı sayısında “Denizli’de Kuş turizmi” konulu yazı ve fotoğraflarla röportaj

 

Doğa derneğinin Ekim – Kasım - Aralık 2008 tarihli sürekli yayınında “Doğa yanıbaşımızda” konulu makalede fotoğrafı yayınlanmıştır.

 

Denizli Genç işadamları derneği (DEGİAD)’ın Aralık 2007’de yayınlanan 44. sayısında “Kentimizin Fotoğraf avcıları” konulu makalesi yayınlanmıştır.

 

Anadolu Sigorta’nın 08-2009 sayılı MAKSİMUM dergisinde “Doğa fotoğrafçılığında 0 an” adlı makalede fotoğraflarına yer verilmiştir.

 

Felicia Ajans tarafından Denizli’de yayınlanan PUSULA dergisinin 15 Eylül – 15 Ekim 2007 tarihli 2. sayısında “Su içen Serçe” fotoğrafı kapak fotoğrafı olarak kullanılmıştır.

 

Grafikas tasarım yayıncılık tarafından yayınlanan Denizli kültür ve yaşam dergisi olan DENİZLİLİFE’ın Kasım 2007 sayısında bir fotoğrafı ayın fotoğrafı olarak yayınlanmıştır.

 

Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği tarafından yayınlanan LAODİKYA dergisinin Temmuz-Aralık 2007 sayısında “Ümit Özgür’ün objektifinden kuşlar” adlı yayında fotoğrafları yayınlanmıştır.

 

Akkök şirketler grubuna ait Ak enerji’nin 2010 yılı takviminde Küçük Akbaba fotoğrafı yayınlanmıştır.

 

Türkiye’nin anonim kuşları Trakus.org sitesine ait 2009, 2010, 2011 ve 2012 yıllarına masa takvimlerinde fotoğraflarına yer verilmiştir.

 

Denizli’de faaliyet gösteren Yeniyol Ofset firması tarafından hazırlanan 2011 yılı Duvar takvimi, masa takvimi ve Ajandalarının tamamında Ümit Özgür’e ait kuş fotoğraflarına yer verilmiştir.  

 

Mart 2011 - TUBİTAK 108K615 No.lu ve"Ekosistem Servislerinin Kent Planlamaya Entegrasyonu" isimli uluslar arası projesinin ‘Ömerli Havzası’nın Kuş Atlası’ kitabında Leylek ve Alaca ağaçkakan fotoğrafları ile destek vermiştir. 

 

Tübitak çocuk ve bilim dergisinin Şubat 2011 sayısında Küçük kuğu fotoğrafı yayınlanmıştır.

 

American Academy Çankaya şubesinin 2012 yılı takvimlerinde kuş fotoğrafları kullanılmıştır.

 

Buca Bilmer dershanelerinin 2012 yılı takvimlerinde kuş fotoğrafları kullanılmıştır.

 

Denizli Valiliğinin DENİZLİ adlı dergisinin 8. Sayısında mahmuzlu kızkuşu fotoğrafı kapak fotoğrafı olarak kullanılmış ve dergi içerisinde de fotoğraflarına yer verilmiştir.

 

Denizli Belediyesi tarafından hazırlanan 176 sayfalık DENİZLİ’NİN KUŞLARI adlı kitapta fotoğraflarına yer verilmiştir.

 

Tübitak çocuk ve bilim dergisinin Nisan 2012 sayısında “Alaca Ağaçkakan” fotoğrafı yayınlanmıştır.

 

2012 Sümerpark aylık dergisinde Denizli’nin kuşları yazı dizisi ve fotoğraflar yayınlanmıştır. 

Belgrad Ormanı "Bir doğa ve kültür mirası" kitabına kuş fotoğrafları ile destek verilmiştir.

Ümit Özgür tarafından hazırlanıp sunulan, "Işığın izinde" programı haftalık olarak Deha Tv'de devam etmektedir.